Get Adobe Flash player
Follow us on Twitter

Juwi buduje pierwsze farmy wiatrowe w Polsce

Juwi farma wiatrowa w PolsceJuwi Energia Odnawialna Sp. z.o.o., spółka należąca do niemieckiego Juwi Holding AG, jeszcze w tym roku skończy budowę swoich pierwszych farm wiatrowych w Polsce. Najmniejszym projektem jest pojedyncza turbina Vensys V77 w Kartowicach (Lubuskie). Inwestorem jest ELSETT Electronics Sp. z o.o. z Leszna. Firma juwi wygrała kontrakt jako generalny wykonawca tego przedsięwzięcia.  

Kolejnym projektem którego wykonawcą jest Juwi Energia odnawialna to farma wiatrowa w Stupułowie (Lubuskie). Projekt został w pełni przygotowany przez Spółki ELSETT Electronics oraz Power Team. farma wiatrowa składa się z 3 turbin Fuhrländer MD77, jej inwestorem jest ELSETT Electronics sp. z.o.o.

Ostatnim wspólnie realizowanym projektem jest farma wiatrowa w Popowie (Wielkopolskie). farma wiatrowa będzie się składała z 3 turbin Enercon E53, jej realizacja jest przewidziana na przyszły rok.

Z rocznym obrotem sięgającym około 600 milionów Euro juwi należy do wiodących przedsiębiorstw w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. W Polsce juwi otworzyło swoje biuro w Krakowie we wrześniu ubiegłego roku.  

 

TB, Polish Wind Energy CC

 
PWE CC on Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com