Get Adobe Flash player
Follow us on Twitter

Gamesa sprzedała RWE farmę wiatrową Piecki o mocy 32 MW

Gamesa G87 Piecki.jpgNiedawno oddana do użytku farma wiatrowa Piecki o mocy 32 MW została sprzedana przez firmę Gamesa firmie RWE Renewables Polska Sp. z o.o. należącą do niemieckiej RWE Innogy. farma wiatrowa składa się z 16 turbin Gamesa G90 o wysokości piasty 90m. Dla koncernu RWE jest to strategicznie dogodne posunięcie. W ubiegłym roku w posiadanie koncernu przeszła farma wiatrowa Suwałki o mocy 41,4 MW - niewiele kilometrów oddalona od farmy wiatrowej Piecki. Tym samym RWE posiada w województwie Podlaskim farmy o łącznej mocy 73,4 MW.

Tak samo jak projekt farmy Suwałki, który był prowadzony przez Polish Energy Partners (PEP) RWE kupiło projekt farmy wiatrowej Tychowo składającej się z 15 turbin Siemens SWT-2.3-93. farma wiatrowa Tychowo o łącznej mocy 34,5 MW została uruchomiona pod koniec 2010 r. 

Aktualnie RWE Renewables Polska zarządza farmami wiatrowymi w Polsce o łącznej mocy 107,9 MW. Do 2015 roku RWE planuje wybudować w Polsce farmy wiatrowe o łącznej mocy 300 MW. 

Podobnie jak w przypadku farmy wiatrowej Suwałki ciekawostką jest śledzenie oraz publikowanie informacji na temat przebiegu budowy farmy wiatrowej Piecki na łamach Forum Suwałki. W ponad 480 wypowiedziach opisany jest w ciekawy sposób przebieg budowy od pierwszego fundamentu po stan aktualny. Oprócz opisów można na łamach forum znaleźć wiele filmików oraz zdjęć dokumentujących budowę  farmy wiatrowej Piecki.

TB, PWE CC 

 

 
PWE CC on Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com