Get Adobe Flash player
Follow us on Twitter

PolishWindEnergy.com oraz energiawiatru.eu wspólnie na drodze poprawy edukacji społecznej

Polishwindenergy EnergiawiatruW dniu dzisiejszym został podpisany list intencyjny między właścicielem portalu www.energiawiatru.eu a Polish Wind Energy Compenetce Center, właścicielem portalu www.polishwindenergy.com w sprawie wspólnych działań w celu poprawy edukacji społecznej na rzecz energetyki wiatrowej w Polsce.

Poprzez wymianę treści autorskich oraz dalszą wspólną współpracę, zwiększy się zasięg jak i  efektywność działań na rzecz rozpowszechnienia energetyki wiatrowej w Polsce.
 
O portalu Energiawiatru.eu:
 
CZYM różni się ekolog od ekoterrorysty, dlaczego nie mówi się o wszystkich kosztach energetyki tradycyjnej i komu zależy na blokowaniu inwestycji w odnawialne źródła energii – to pytania zadawane przez autorów nowego, niezależnego serwisu internetowego www.energiawiatru.eu
 
Wiatraki to hasło przyciągające już nie tylko inwestorów, właścicieli ziemi, czy pracowników firm energetycznych, ale też mieszkańców rejonów, gdzie powstają nowe farmy. Turbiny wiatrowe wpisały się już trwale w polski krajobraz, ale nadal pokutuje szereg mitów na temat samych urządzeń jak i oddziaływania na środowisko. Pojawiają się pytania o hałas, efekt cienia, czy o wpływ na krajobraz. Twórcy portalu zebrali nie tylko opracowania naukowe, ekspertyzy i zalecenia dla inwestorów, ale też – co jest swego rodzaju nowością – prowadzą aktywną dyskusję na gorące tematy „okołowiatrakowe”. Niektóre tezy są bardzo odważne, a niektóre materiały mogą wręcz szokować. Szczególnie w felietonach i w dziale „Alternatywa?”, w którym turbiny wiatrowe są porównane z tradycyjnymi źródłami energii. 

Zmieniony (Wtorek, 25 Styczeń 2011 21:56)

 
PWE CC on Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com