Get Adobe Flash player
Follow us on Twitter

W Gminie Biskupie może powstać największa farma w regionie

Gmina BiskupieJak melduje Gazeta Olsztyńska, Pod Biskupiem na Warmii i Mazurach może powstać w przeciągu następnych dwóch lat największa farma wiatrowa w regionie. Gmina Biskupiec ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których ma powstać farma wiatrowa.

 
Jak podaje gazeta, Wiatraki mają być zlokalizowane w okolicach wsi: Wilimy, Biesowo, Czerwonka, Łabuchy i Zarębiec. W sumie tereny, na których powstanie farma, liczą ponad 8 kilometrów kwadratowych. — Budową farmy chce się zająć grupa krajowych firm — mówi Kamil Kozłowski, zastępca burmistrza Biskupca. 
 
Inwestycja ma się składać z 40 turbin o mocy 2 MW każda. Ze wstępnych obliczeń wynika, że budżet gminy rocznie wzbogaciłby się o ok. 2,5 mln zł.
Na Warmii i Mazurach funkcjonują na dzień dzisiejszy dwie farmy: w Gołdapii oraz w Kisielicach pod Iławą. Trzecia, i zarazem największa powstaje właśnie pod Korszami, gdzie docelowo stanie 35 turbin Gamesa G90 2 MW.

Czy region pokryją farmy wiatrowe? — Mamy dobre warunki do instalacji takich urządzeń, ale dużo zależy od gmin, czyli tego, czy będą opracowywać odpowiednie plany zagospodarowania przestrzennego — mówi Andrzej Koniecko, prezes Warmińsko Mazurskiej Agencji Energetycznej. 

 
PWE CC on Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com