Get Adobe Flash player
Follow us on Twitter

PowerWind ogłosił upadłość

 PowerWindNiemiecki producent turbin wiatrowych PowerWind złożył  w dniu 24.04.2012 do Sądu Okręgowego w Hamburgu wniosek o rozpoczęcie wobec niego postępowania upadłościowego, które będzie toczyć się już według nowej procedury. 

 
Firma PowerWind ukierunkowała się na obsługę rynku małych i średnich przedsiębiorców w południowej i wschodniej części Europy – w tym w Polsce. Z powodu trudnej sytuacji finansowej, doszło w tych regionach do opóźnień w projektach, które wpłynęły negatywnie na  działalność firmy PowerWind. Dlatego też prezes tej firmy zgłosił we wtorek 24 kwietnia 2012r. wnisoek do sądu o ogłoszenie upadłości.
 
PowerWind wykorzystuje możliwości jakie daje znowelizowane prawo upadłościowe, które zostało zreformowane przez wprowadzenie „Ustawy w celu dalszego ułatwienia restrukturyzacji przedsiębiorstw” ("ESUG") w dniu 03.01.2012 i zarząd spółki zamierza samodzielnie zarządzać reorganizacją firmy.
 
Wraz z wyznaczonym przez sąd tymczasowym zarządcą dr Sven-Holger Undritz z najbardziej szanowanej i specjalizującej się w prawie upadłościowym kancelarii White & Case GbR odbywa się restrukturyzacja firmy. Zarząd PowerWindu będzie ponadto wspiarny przy restrukturyzacji również przez specjalizującą się w prawie upadłościowym i restrukturyzacją firm kancelarię Wellensiek. 
 
PowerWind cieszy się doskonałą opinią na rynku, dlatego też zarząd jest przekonany, że będzie mógł wspólnie z klientami, pracownikami i dostawcami przeprowadzić szybką i trwałą  odbudowę firmy. Nowe prawo upadłościowe przewiduje bowiem bardzo dobre możliwości dla wszystkich uczestników postępowania upadłościowego.
 
Źródło: PowerWind

 
PWE CC on Facebook
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com